Son zamanlarda oldukça popüler olan STEPN’ı inceleyeceğiz. STEPN (GMT) nedir, nasıl çalışır ve güvenilir mi?

Kazanmak için hareket et” kripto tokeni STEPN (GMT) fiyatı, Mart ayından bu yana yani bir aydan biraz fazla bir süre içinde büyük bir artış gösterdi. Coinmarketcap’deki verilere göre GMT fiyatı, 0.210826 $ (bugünün TL-USD kurunda yaklaşık 3,15 TL). Mart ayından bu yana %1500’ün üzerinde yükseldi.

GMT coin ayrıca uzun süredir CoinMarketCap’te en popüler kripto tokenlerden biri. Kripto meraklılarının GMT coin’e olan ilgisi artmaya devam ederken, bu coin’in ne olduğuna bir bakalım:

STEPN (GMT) Nedir?

STEPN (GMT), SocialFi ve GameFi gibi özelliklerle tasarlanmış bir web3 yaşam tarzı uygulamasıdır. Şu anda tamamen işlevsel ve blockchain endüstrisinde oldukça popüler olan, eski bir egzersiz konseptini harekete geçirerek kazanca çevirmeyi amaçlayan bir girişimdir. Buradaki fikir, sosyalleşmeyi teşvik etmek ve kullanıcıların aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürmelerine yardımcı olmaktır.

SOL (Solana) altyapısını kullanır.

STEPN Nasıl Çalışır?

STEPN nasıl çalışır, STEPN uygulaması ile nasıl para kazanabilirsiniz?

Uygulamayı başarıyla indirdikten sonra, kullanıcının NFT spor ayakkabı satın almak ve yolculuğuna STEPN ile başlamak için cüzdanını bağlaması ve Solana (SOL) kripto para birimini aktarması gerekir.

SOL, STEPN uygulamasının çalıştığı ana para birimidir, bu nedenle kullanıcının cüzdanında bulundurması zorunludur.


NFT spor ayakkabılar (SOL ile edinilir), STEPN ile yolculuğunuza başlamak için gereklidir. Kullanıcılar, uygulamalarını spor ayakkabılara bağlayabilir ve dünyanın herhangi bir yerinde dolaşabilir, koşabilir ve yaptıkları gibi puan kazanabilirler.

Bu puanlar oyun para birimi olarak hesaba aktarılır. Daha sonra spor ayakkabılarını veya NFT’leri yükseltmek, seviye atlamak ya da gerçek dünyada parayı nakit olarak almak için kullanılabilir.


Kullanıcıların kayıt işlemini tamamladıktan sonra uygulama içi marketten bir çift spor ayakkabı satın almaları gerekir. Talimatları uyguladıktan sonra, STEPN ile yolculuğuna başlayabilir ve günlük olarak ek avantajlarla ücretsiz GST jetonları kazanabilirsiniz.


Bu jetonların gelişmiş çalışması, NFT spor ayakkabılarının solo modda uygulanmasını ve konumdan bağımsız olarak hareket ederek jeton kazanmayı içerir. GST jetonları kazanmak, uygulamadaki adımlarınız aracılığıyla hesaplanan enerji gerektirir. Formül, 1 enerjinin 5 dakikalık hareket veya hareket kazancına eşit olmasıdır. Bununla birlikte, enerji ancak kullanıcının bir NFT ayakkabı satın alması koşuluyla yenilenebilir. İşlemin başlaması için kullanıcılar, tercih ettikleri uygulamadan bir NFT ayakkabı seçip işlemi başlatabilir.

STEPN Güvenilir mi?

Öncelikle bu bölüme bizzat kullanmadığımı belirterek başlayayım.

Not: Burada paylaşılanlar yatırım tavsiyesi değildir.

Çevremde kullanan arkadaşlarım, reddit ve justuseapp yorumlarından gördüğüm kadarıyla insanları en çok memnun eden şey: İşin maddi boyutundan daha çok spor dolu ve sağlıklı bir yaşam. Bu uygulama sayesinde hem daha sosyal hem de daha mutlu olduğunu belirten birçok geri bildirim mevcut.

Olayın maddi boyutuna gelecek olursak, kısa ve orta vadede yatırdığı ücreti amorti edip kazanmaya başladığını söyleyenlerin sayısı oldukça yüksek. Bunun yanında amorti süresinin uzun olduğunu ve ödeme alma konusunda sıkıntı yaşadığını belirten mutsuz kullanıcıların da varlığını kısa bir araştırma ile görebilirsiniz.

Uygulamanın popülerliğini devam ettirip ettiremeyeceğini hep birlikte göreceğiz. Bahsettiğim platformlardan ve diğer kaynaklardan GMT hakkında daha detaylı bilgiye ve geri bildirime ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör