SEO

SEO

SEO Nedir?

SEO (Search Engine Optimization) | Arama Motoru Optimizasyonu,  web sayfalarının arama motorlarında gerçekleştirilen sorgularda üst sıralarda yer alması için yapılan çalışmalar bütünüdür.

Hem ticari hem bireysel olarak ayakta kalabilmek ve internet dünyasındaki rekabette daima üst sıralarda yer almak için bu hizmeti almanız artık bir mecburiyet haline gelmiş durumda. Çünkü, web sitenizin olması internet üzerinden satış yapabilmeniz ve müşteri kazanabilmeniz için yeterli değil.

Sektörünüz ile ilgili yapılan aramalarda görünmüyorsanız, potansiyel müşterilerinizi kaybedersiniz.

Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO hizmeti, sektörünüz ile ilgili yapılan tüm aramalarda ilk sıralara yükselmenizi sağlar.

Arama motorlarında her zaman var olmanız için alınacak Arama Motoru Optimizasyonu hizmeti, eksiksiz ve kusursuz olmalıdır. Bunun içinde gerekli olanlardan en önemlisi iyi bir SEO Uzmanı.

1 – Rakip ve Sektör Analizi

Optimizasyon çalışmalarına başlamadan önce, hem sitenizin hem de rakiplerinizin detaylı bir şekilde analiz edilmesi gerekir. Anahtar kelime seçiminin doğru seçilmeli, rakipler ve sektör analiz edilmelidir.

2 – Doğru Anahtar Kelime Seçimi

Size ticari dönüşü olmayacak veya ziyaretçi çekmeyecek kelimelerde, ilk sayfada hatta ilk sırada yer almanızın bir anlamı olmayacaktır. Anahtar kelime seçimleri uzman eşliğinde analizler yapılarak belirlenmelidir.

3 – Site içi SEO (On Page SEO)

Site içi optimizasyonun profesyonel eller tarafından yapılması demek;

  • Arama motorlarının sitenizi kolayca taraması
  • Yapılan çalışmaların daha hızlı sonuç vermesi
  • Site dışı çalışmalardaki maliyeti düşürmesi demektir.

4 – Site Dışı SEO (Off Page SEO)

Site içini optimize ettikten sonra site dışı çalışmalara geçilir. Bu çalışmalar genelde backlink olarak bilinsede, benim başarıya ulaşmam her zaman daha az ve daha kaliteli link alarak olmuştur. Bana göre broşür bile site dışı SEO çalışmasıdır. Çünkü, dışarıdan sitenize ziyaretçi çekebileceğiniz her çalışma bu kategoriye girer.

Site dışı çalışmaların bilinçsizce yapılması sonucu, siteler ya ceza alıyor, ya da kısa süreli yükselişten sonra ani düşüşe geçiyorlar. Geçmişte kalmış, artık önemini yitirmiş ve yararından çok zararı olan çalışmaları taktikleri farketmeksizin uygulamak; Rekabeti düşük sektörlerde başarı getirse de, bu pek uzun sürmüyor, ceza veya düşüş yaşanıyor.

Neden SEO Hizmeti Almalıyım?

Eğer internet üzerinden müşteri kazanmak ve satış yapmak istiyorsanız, bu hizmet sizin için en uygun maliyetli yatırım stratejisidir.

Sektörel aramalarda yoksanız, web sayfanız ziyaretçi almaz. Trafik almayan bir web sitesinden müşteri beklemek hayallerde kalır. İnternet sitenize yatırım yapmadığınız sürece, hedef kitlenin sunduğunuz ürün ya da hizmeti görmelerini sağlayamazsınız.

Web sitenizin ziyaretçi sayısını, sitenizde geçirilen süreyi, geri dönüşleri, yani devamlı müşterilerinizi ve satış ile birlikte kârınızı da yine ticari bir boyut olarak profesyonel optimizasyon hizmetleri ile arttırabilir, her zaman arama motorlarında üst sıralarda kalmayı başarabilirsiniz.

Neden Seni Tercih Edelim ?

Yıllardır sektörün içinde olmam, aldığım eğitimler, tecrübelerim ve sürekli olarak yenilikleri takip edip ayak uydurmam sanırım projelerinizi bana emanet etmeniz için yeterlidir. Büyük veya küçük işletme olmanız önemli değil, doğru yapılan çalışmalar ile internet üzerinde daima prestij sahibi olursunuz ve marka otoriteniz artar.