Kaliforniya merkezli chip ve grafik kartı üreticisi Nvidia, kısa süre önce hassas bilgilerin sızdırıldığı bir siber saldırıyı doğruladı.

Kaliforniya merkezli ekran kartı üreticisi Nvidia, ağlarının saldırıya uğradığını doğruladı. Şirket, geçen hafta bilgisayar korsanlarının hassas bilgiler ve çalışan kimlik bilgileri de dahil olmak üzere şirketin sunucularından verileri çaldığı bir siber saldırıya tanık oldu.

Geçen hafta TechCrunch’a yapılan açıklamada Nvidia, bir olayı araştırdığını, şirketin olayın detaylarını ve kapsamını değerlendirmek için çalıştığını belirtti. 1 Mart 2022’de yayınlanan yeni bir rapora göre Nvidia, siber saldırıyı ve bilgisayar korsanlarının şirketin bilgilerini internete sızdırdığını doğruladı. Rapor ayrıca “Lapsus$” adlı bir grup hakkında da bilgi içeriyor.

Nvidia’ya Kim Saldırdı?

Daha önce de belirtildiği gibi, Nvidia’ya yapılan siber saldırının sorumluluğunu bir grup üstlendi. “Lapsus$” olarak adlandırılan grup, Telegram kanalında olayla ilgili bazı ayrıntılardan bahsetti ve buna göre grup Nvidia sunucularından son derece hassas veriler de içeren 1 TB (1.000 GB) bilgi çaldı. Ayrıca grubun Telegram kanalı, Nvidia tarafından kullanılan hash rate sınırlayıcının kaynak kodunun çalındığından da bahsediyor.

Etiketlendi:

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör