Web Tasarım, internet kullanımının büyük bir ivme kazandığı günümüzde şüphesiz en büyük gereksinimlerden biridir. Web sitelerine duyulan ihtiyaç her geçen gün çok daha fazla büyümektedir. Ancak web siteleri ile ilgili bir başka önemli konu ise web sayfalarının görsel tasarımının yanında son derece güçlü bir altyapıya sahip olması gerekir.

SEO Uyumlu Web Tasarımın Önemi – SEO Uyumlu Web Tasarım Nedir ?

SEO uyumlu web tasarım, temiz kodlanmış altyapı ve site içi optimizasyonu tam yapılmış web sitesidir. Altyapısı sağlam ve site içi optimizasyonu doğru yapılmış bir web sitesi ile düşük rekabetli sektörlerde ekstra çalışma yapmadan bile kendinizi ilk sayfada görebilirsiniz. Orta ve yüksek rekabetli sektörlerde ise site dışına harcanan maliyeti düşürecek ve daha çabuk sonuç alınmasını sağlayacaktır.

Mobil Uyumlu Web Tasarımın Önemi – Mobil Uyumlu Web Tasarım Nedir ?

Mobil uyumlu (Responsive) web tasarım, sitenize mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde, site içindeki resim ve yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturmasıdır. Mobil kullanımın masaüstü kullanımı geçtiği dönemde web sayfanızın mobil uyumlu olması, hem kullanıcıların web sitenizde daha fazla vakit geçirmesi için önemlidir, hem de Google kriterleri arasındadır.

Web Sitesi Hazırlarken Neden Profesyonel Yardım Almalıyım ?

Evet artık herkes web sitesi yapabiliyor. Hiç kodlama bilgisi olmayan dahi, hazır sistemler vasıtasıyla web sayfaları oluşturabiliyor. Lakin mobil uyumlu olmayan, tasarıma dikkat edilmeyen ve site içi optimizasyonu yapılmamış bir web sayfası size ne kazandırabilir?

Birçok web yazılım firması, oluşturdukları hazır şablonları müşterilerine sunuyor fakat müşterinin arkaplanda neler olduğuna dair hiçbir fikri olmuyor. İçerikler rastgele oluşturuluyor, resimler optimize edilmiyor ve diğer arama motoru kriterleri göz ardı ediliyor. Sonrasında böyle bir web siteninin ziyaretçi alması bekleniyor.

Ziyaretçi almayan, arama motorlarında görünür olmayan bir web sitesi ile potansiyel müşterilerinize nasıl ulaşabilirsiniz ?

Oysa, kendi müşteri kitlenizin kat ve kat fazlasına ulaşabileceğiniz internet ortamında rakiplerinizden geri kalıyorsunuz. İşte bu sebepten ötürü profesyonel web tasarım hizmeti almalısınız.