Google Haziran 2019 güncellemesi resmi olarak duyuruldu.

3 Haziran 2019 Pazartesi günü Google, Twitter üzerinden güncellemenin Google’ın veri merkezlerinde yayınlandığını ve yayıldığını duyurdu.

Asıl ilan, 2 Haziran 2019 Pazar günü, resmi Twitter hesabı olan Google SearchLiaison aracılığıyla yapıldı.

Bu, Google’ın güncellemenin yayınlanmasından önceki gün yaptığı resmi geniş çekirdek güncelleme duyurusu:

Yarın, yılda birkaç kez yaptığımız gibi geniş bir temel algoritma güncellemesi yayınlıyoruz. Haziran 2019 Çekirdek Güncellemesi olarak adlandırılıyor. Bu tür güncellemelerle ilgili rehberliğimiz, daha önce ele aldığımız gibi olacaktır.

Penguen Algoritması Hakkında Bir Not

Gerçek zamanlı Penguin algoritması, Google’ın temel algoritmasının bir parçasıdır. Penguin algoritması linklerle ilgileniyor.

Penguen algoritmasının Google Haziran 2019 güncellemesi ile bağlantısı olup olmadığı konusunda resmi bir yorum yapılmamıştır.

Bununla birlikte Mart 2019’da, Gary Illyes’in bir Pubcon Florida açılış konuşmasında, Google’ın Penguin algoritmasını geliştirmeye devam ettiğini söyledi.

Bu sabah Pubcon Florida’da konuşan Illyes’e, olumsuz SEO veya spam saldırıları, sitenizde sıralama düşüşünü önlemek için inşa etmediğinizi belirten bir dizi doğal olmayan bağlantı gördüğünüzde reddetmeniz gerekip gerekmediği soruldu.

Takımın daha iyi hale getirmek için gerçek zamanlı Penguin algoritması üzerinde çalışmaya devam ettiğini söyledi.

Google Haziran 2019 Güncellemesi ile Ne Yapılmalı?

Google’ın resmi rehberliği hiçbir şey yapmamaktır.

Birçok yayıncı ve arama pazarlamacılığı uzmanı bu tavsiyeyi kabul edilenden daha az bulabilir. Ama bu iyi bir tavsiye.

Düşünülmesi gereken şeyler var:

  1. Google’ın resmi rehberliği, düzeltilecek bir şey olmadığı yönündedir.
  2. Google güncellemeleri etkileri bir hafta ile on gün arasında sürebilir. Bu yüzden olanlarla ilgili sonuç çıkarmadan önce beklemek en iyisidir.
  3. Google’ın Geniş Çekirdek Güncellemeleri belirli nişleri hedeflememektedir. John Mueller, kötü bir şekilde adlandırılan “Medic” güncellemesinin sağlıkla ilgili siteleri hedeflemediğini doğruladı. Bu geniş bir çekirdek algoritma güncellemesi için anlamlıdır. Geniş bir çekirdek güncelleme olduğunu söyleyen herkes bir niş hedefliyordur düşüncesi büyük olasılıkla yanlıştır.
  4. Google’ın geniş çekirdek güncellemelerinin alaka düzeyi ile ilgili olduğu söylenebilir. Site kalitesi her zaman önemli kalır. Fakat algoritmanın asla tek odak noktası olmadı. Bunun yalnızca bir “site kalitesi” güncellemesi değil, geniş bir temel algoritma güncellemesi olduğunu unutmamak önemlidir.
  5. Sitenizin neden artık iyi sıralama almadığını anlamaya çalışırken, neyi düzelteceğinizi bulma noktasından yaklaşmayın. Bunun yerine, sitenize neden artık Google tarafından alakalı görünmediğini kendinize sormak daha yararlı olabilir.
  6. Bazen sitenizde neyin yanlış olduğunu daha az merak etmenizde fayda var. Daha iyi sıralanan siteler hakkında neyin daha alakalı olduğunu düşünmek daha verimli olabilir.

Etiketlendi:

,

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör