Kendinizi bir blogcu, girişimci, küçük işletme sahibi veya çevrimiçi varlığı olan herhangi biri olarak düşünüyorsanız, SEO hakkında bir iki şey biliyorsunuzdur. Bu yazıda alternatif olarak kullanabileceğiniz en iyi 7 SEO eklentisinden bahsedeceğim.

Neyse ki WordPress gibi platformlar, web sitenizin başarılı olması için kodlama veya arama motoru optimizasyonunda fazla bilgi sahibi olmanıza gerek kalmadan web sitesi değişiklikleri yapmanıza izin veren eklentiler sunar.

Yoast SEO, en popüler SEO eklentilerinden biridir; hem ücretsiz hem de ücretli seçeneğine sahiptir. Kullanıcı dostudur ve bu yazı itibariyle 5 milyondan fazla web sitesine kuruludur.

Söylendiği gibi, WordPress SEO eklentileri için Yoast’a ek olarak birçok eklenti mevcut.

Alternatif SEO eklentileri;

1. Rank Math

“SEO’nun İsviçre çakısı” olarak bilinen Rank Math, web sitenizin çevrimiçi görünürlüğünü artırmak için birçok yararlı özellikle tasarlanmış bir WordPress eklentisidir.

Rank Math’ın uygulanmasını ve sitenizi optimize etmeyi kolaylaştıran, kullanıcı dostu bir tasarım ve kullanımı kolay kurulum sihirbazı ile birlikte size zaman kazandıracak akıllı bir otomasyon özelliğine sahiptir.

Sadece bir özellik anahtar kelimesi için yayınlarınızı optimize etmenize izin veren Rank Math, her mesaj için 5 anahtar kelime seçmenize izin verir.

Web sitenizde eksiksiz bir SEO denetimi gerçekleştirme özelliğine sahiptir ve yerel SEO’yu hedef alan belirli özellikleri barındırır, bu nedenle sitenizin geri kalanından öne çıkması garanti edilir.

Henüz görmediyseniz, Rank Math kesinlikle denemeye değer!

2. SEOPress

SEOPress, web sitenizin SERP’lerde öne çıkmasına yardımcı olacak WordPress için hepsi bir arada, beyaz etiketli bir SEO eklentisidir.

Hem ücretsiz hem de ücretli sürüm sunar ve ücretli sürümler inanılmaz derecede ekonomiktir.

SEOPress:

  • Sosyal ağ paylaşımınızı iyileştirme.
  • İçeriğinizi sınırsız anahtar kelimelerle analiz edin.
  • Başlıklarınızı, pasajlarınızı ve meta açıklamalarınızı yönetme.
  • Site haritanızı Google ile paylaşma, böylece değişiklikleri hızlı bir şekilde tanıma ve SEO’nuzu artırmak için dizine ekleme.

WordPress kullanıcıları tarafından 4.9 / 5 olarak derecelendirildi.

3. All in One SEO Pack

All in SEO Paketi 2007 yılında oluşturuldu ve o zamandan beri çok büyük bir takip gerçekleştirdi. WordPress’te en çok indirilen eklentilerden biri.

Tüm ayarlarına, birden fazla sayfa içeren (Yoast gibi) kafa karıştırıcı ve zaman alıcı bazı eklentileri bulanların tercih edebileceği tek bir sayfa üzerinde sahiptir.

Ayarlar özelliklere göre ayrılmıştır, bu nedenle sitenizin ana sayfasında, unvanında, ekranında vb. Çalışmak isteyip istemediğinizi bilmek kolaydır.

Bir XML site haritası, bir dosya düzenleyici, bir performans yöneticisi ve SEO verilerini alma ve verme yeteneği ile birlikte gelir.

Genel olarak, Yoast’a harika bir alternatif.

4. SEOPressor

SEOPressor 23 milyondan fazla WordPress web sitesine güç veriyor.

Gösterge paneli, tüm SEO verilerinizi tek bir yerde net bir şekilde sunar; bu nedenle hataları tespit etmek ve çözmek hızlı ve kolaydır.

Üç anahtar kelimeye kadar optimize etmenize izin veriyorlar ve yeni tasarlanmış algoritmaları 3 milyar veri satırının analizine dayanarak formüle edildi, böylece sitenizi neredeyse Google’ın yanı sıra taradı.

Ne yazık ki ücretsiz bir sürümü yok, ancak ücretli seçenekleri ayda sadece 9 dolardan başlıyor, bu nedenle çoğu işletme için uygun.

5. The SEO Framework

SEO Framework, AI tarafından yönlendirildiği için kendisini diğer WordPress SEO eklentilerinden ayırır ve böylece web sitenizdeki diğer eklentileri kullanıyorsanız, el ile yapmanız gereken birçok öğeyi otomatik olarak analiz eder ve optimize eder.

Önceden yapılandırılmış olarak geliyor, ancak gereksinimlerinizi karşılayacak ayarları ince ayar yapma seçeneğiniz var ve içine yerleştirilen yazılım, bir şey yapmak zorunda kalmadan web sitenizin sayfalarını optimize ediyor (istemiyorsanız).

Google tarafından tanınması kesin olan sayfa başlıklarını ve açıklamaları otomatik olarak oluşturur.

Ek olarak, markasız olduğundan web sitenizin hiçbir yerinde “SEO Framework” kelimesini görmeyeceksiniz.

Ücretsiz sürüm, Incognito gibi bazı uzantıları eklemenizi sağlar, ancak birden fazla siteyi bağlamak, API erişimine veya Yerel SEO gibi premium uzantılara sahip olmak istiyorsanız, premium planlarına veya kurumsal planlarına yükseltmeniz gerekir.

6. Premium SEO Pack

Premium SEO Pack, “WordPress için en iyi SEO eklentisi” olduğunu söylüyor.

Söylendiği gibi, Premium SEO Pack’in birçok harika özelliği var ve kesinlikle web sitenizi optimize etmek istiyorsanız denemeniz gereken bir eklenti.

Diğerlerinin çoğu gibi, hem ücretsiz hem de ücretli sürümleri vardır ve doğal olarak ücretli seçenekler de daha fazla özellik içerir.

Ücretsiz sürüm, ücretli olanların sahip olduğu teknik destekle birlikte gelmese de, benzersiz bir özellik içerir: toplu optimizasyon.

Toplu optimizasyon modülü, meta başlıklarınızı, tanımlarınızı ve anahtar kelimelerinizi de optimize etmenin yanı sıra, tüm yayınlarınızı ve sayfalarınızı tek seferde optimize etmenize olanak sağlar.

Bu özellik kesinlikle diğer eklenti seçeneklerinden bazılarını ayırır ve toplu optimizasyonun size zamandan ve paradan nasıl tasarruf edebileceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için web sitelerini incelemeye değer.

7. WP Meta SEO

WP Meta SEO, SEO bilgisi çok az olan insanlar için tasarlanmış bir eklentidir.

Ne kadar blog yazarı ve işletme sahibinin SEO’nun ne olduğunu ve web sitelerini nasıl etkilediğini anlamadığına şaşıracaksınız, ancak neyse ki buna benzer eklentiler bilgi birikimindeki açığı kapatmayı kolaylaştırıyor.

Bu eklentinin indirildikten sonra yaptığı ilk şey, şu anda web sitenizdeki tüm önemli SEO sorunlarını listelemektir.

Her konunun üzerinde fareyi kullanabilirsiniz ve size sorunun ne olduğu ve nasıl düzeltebileceğinize dair temel bir açıklama verir; bundan daha kolay olamaz!

Hayatınızı daha da kolaylaştırmak istiyorsanız, içeriğinizi, açıklamalarınızı ve anahtar kelimelerinizi daha da analiz etmek için WP’yi Google Analytics’e bağlayabilirsiniz.

Bu eklenti yeni başlayanlar için harika olsa da, aynı zamanda deneyimli bir SEO uzmanını etkilemek için yeterli özelliğe sahip ve en üst noktadaki diğer eklentilerle rekabet etmekte zorlanmıyor.

Etiketlendi:

,

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör