Etik SEO arama motorlarının kabul edilebilir olduğunu düşündüğü teknikleri ve stratejileri kullanarak yapılan çalışmalar bütünüdür.

Etik, bir eBots aramasının “ahlaki” bir cihaz olup olmadığı olarak tanımlanır.

Her arama motoru, kabul edilebilir olanın kendi versiyonuna sahiptir. İki arama motorunun doğrudan çakışan kabul edilebilir stratejileri veya teknikleri olabilir.

Bir arama motoru için etik SEO, diğeri için etik dışı olabilir.

Her dijital varlık, temsil ettikleri işin ahlakını ve gücünü, kodlayan ve yorum yapan bireylerin yanı sıra kullanıcılarının davranış kalıplarını devralır.

Bu etik baskı, optimizasyonu manipülasyondan nasıl ayırt ettiğimizle ilgilidir.

Her ikisi de araştırma ve kod değişikliklerini içerir.

Yapılandırılmış veri işaretlemesi, bir arama motorunu bir kopya kağıdı kaydırmak için kullanılan süslü bir teknik terimdir.

Arama Motorları Gücün İzleridir

Web siteleri ve arama motorları, etik, önyargı ve bunlarla ilgili normların izleridir. Başarılı olanlar gücün eseri haline gelir.

Bu güç ne kadar uzun sürerse, kültür ve diğer gelişen teknolojiler üzerindeki etkisi o kadar büyük olur.

Etik çerçevemizi ölçeklendirmenin iktidar ve dile bakmaktan daha iyi bir yolu yoktur.

2019’da internetin %54’ü yalnızca %25’ini temsil etmesine rağmen İngilizce’dir. İnternette en çok kullanılan ikinci dil, tüm içeriğin %5,9’unda Rusça.

Çeviriler, Çerezler ve Topluluklar

Çerez politikalarından haberiniz var mı?

İzlenmeyi ve dikkat edilmesini kabul edebilirler mi?

İstediklerini temel alarak kişisel içerik önerileri verilebileceğini biliyorlar mı?

Siteniz kullanıcı tarafından oluşturulan içeriği barındırıyorsa, ekibinizde kimsenin konuşmadığı bir dilde nefret dolu konuşmayı nasıl ele alabilir?

Facebook’un gözetim eksikliği doğrudan Rohingya mülteci krizine devam etti. 70.000’den fazla insan evlerinden kaçtı. İşte Facebook’un özrü:

Sivil toplum, akademisyenler ve Myanmar’daki diğer grupların gündeme getirdiği kaygılara cevap veremeyecek kadar yavaştık. Facebook’un nefreti yaymak ve şiddeti kışkırtmak için kullanılmasını istemiyoruz. Bu dünya çapında geçerlidir, ancak hizmetlerimizin Rohingya’ya olan nefreti arttırmak veya şiddetlendirmek için kullanılabildiği Myanmar’da özellikle geçerlidir.

SEO’da Etiğin Yeni Tanımı Nedir?

Armadillo.

SEO uzmanları ve tüm teknoloji konuşmaları ile birlikte daha fazla kaynak bir araya geliyor.

Teknolojinizi geleceğe taşımaya yardımcı olacak başlıca etik risk bölgeleri ve düşünce deneyleri hakkında bilgi edinmek için EthicalOS araç setini inceleyebilirsiniz.

Önerilen eyleme etik bir çerçeve uygulayın.

Başkalarının bize en fazla yarar sağlayan ilkelere göre eylemlere öncelik vermesini rasyonel bir şekilde yapıp yapamayacağımızı sorun.

İnsan haklarının göreceli kuralları ne zaman geçersiz kıldığına dair sivil tartışmalar oluşturun.

Kendinize şu soruyu vererek kasıtlı ahlaki tercihi kovalayın: “İnsani değerler ne zaman teknolojik yönergeleri geçersiz kılar?”

Etik artık bir operasyon düzenine sahip mi?

Asla doğru bir cevap olmayacak, ancak her seferinde daha iyi sorular soracaksınız. Ve böylece Etik SEO kavramını daha iyi anlamış olacaksınız.

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör