Apple, iPhone’unuza ücretsiz olarak bir dizi yeni özellik getiren iOS 15’i tanıttı. Peki iOS 14 cihazınızı 15’e yükseltmeli misiniz? IOS 15 vs iOS 14.

Apple, iOS’un en son sürümünü duyurdu. Hangi yeni özellikleri getiriyor, hangi modeller yükleyebiliyor ve iPhone’unuzu iOS 14’ten iOS 15’e nasıl güncelleyebilirsiniz? iOS 15 İncelemesi yazıma göz atarak bu sorularınızın yanıtını bulabilirsiniz.

Tasarım ve Arayüz

iOS 14, iPhone arayüzünde widget’lar, Uygulama Kitaplığı ve Siri’yi bir soru sormak istediğinizde tüm ekranı ele geçirmek yerine küçük bir küreye küçültme gibi bazı önemli yükseltmeler yaptı.

Apple, iOS 15 ile hemen hemen aynı şeyi korudu, bunun yerine FaceTime, Apple Music, Fotoğraflar, Haritalar ve Safari gibi temel uygulamaları için yeni özelliklere odaklandı.


Karar: iOS 15’e Yükseltmeli miyim? IOS 15 vs iOS 14

Sonuç olarak, iOS 15 selefine göre daha kullanışlı özelliklerle gelen daha kapsamlı bir versiyon diyebiliriz. Odak modu, dijital yaşamın ne kadar müdahaleci olabileceği konusunda size daha fazla kontrol sağlarken, güçlendirilmiş gizlilik ayarları verilerinizin size ait kalmasını sağlar.

FaceTime nihayet iOS 15’te Zoom ve Microsoft Teams‘e ciddi bir alternatif olacak. Sizinle Paylaşılan Mesajlar özelliğindeki iyileştirmeler, arkadaşınızın size gönderdiği o harika şeyi hatırlamaya çalışırken hayatı biraz daha kolaylaştıracağından emin olabilirsiniz.

Buna Live Text, Görsel Arama, Safari’de grup sekmeleri, Bildirimler’deki iyileştirmeler ve diğer birkaç uygulama yükseltmesini ekleyebiliriz. Yeni iOS 15, bu yıl içinde geldiğinde fark edilir bir yükseltme olacak gibi görünüyor.

Yeni gelen özellikler harika. Bunun dışında farklı güvenlik sorunları ya da buglar olmaz ise yeni versiyona güncellemek gayet mantıklı ve kullanışlı olacaktır.

Etiketlendi:

, ,

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör