Google hız güncellemesi olarak adlandırılan en yeni mobil arama algoritması güncellemesinin arama sonuçlarında çok az etkisi olduğu bildirilmiştir.

Link Assistant tarafından hız güncellemesinden önce ve sonra yapılan bir test, 1 milyon URL’de 33.500 sorgu için en iyi 30 pozisyonu analiz etti.

Bağlantı Asistanı’nın bulgularına göre, bir sayfanın hız optimizasyonu SERP’lerdeki konumuyla yüksek bir korelasyona sahiptir.

Bununla birlikte, korelasyonun hız güncellemesinden önce ve sonra tam olarak aynı olduğu bulunmuştur.

Asistan’ın verilerini, Google’ın mobil arama algoritması güncellemesinden önce ve sonra, sıralama konumu ile FCP ve DCL metrikleri arasında hala bir ilişki olmadığını gösteriyor.

Sayfa Hız Güncellemesinin öncesi ve sonrasındaki ortalama FCP / DCL metriklerinin büyümesi sırasıyla 0.030 saniye ve 0.028 saniyedir. Bu nedenle, Sayfa Hızı Güncellemesinden bir hafta sonra arama sonuçlarında neredeyse hiçbir etkisi olmamıştır.

Forumda değişmiş olan tek şey, Link Assistant’ın optimizasyon puanı ile ölçülen web sayfalarının performansı.

Web sayfalarının performansının yükseltilmesi sektörel açıdan artmaktadır. Sadece 3 ay boyunca, mobil aramada 1-30 arası sıralarda yer alan ortalama bir web sayfası, 0.83 Optimizasyon Puanı ile iyileştirilmiştir.

Google hız güncellemesi ardından arama sonuçları ölçülebilir bir şekilde değişmezken, ilk 30 pozisyonda yer almaya devam eden sayfaların optimizasyon seviyesi yükseldi.

Etiketlendi:

, ,

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör