Google Correlate,  SEO araçları arasında pek yaygın olmasada kullanıldığı takdirde elinizdeki en iyi ücretsiz SEO aracına dönüşebiliyor.

Google Correlate Nedir?

Google Correlate, veri dizileri veya sağladığınız arama sorgusuna benzer zamana dayalı ya da bölgesel arama modellerine sahip anahtar kelimeleri açığa çıkarır.

Kalıplar üreten anahtar kelimeler yerine, kalıpların anahtar kelimelere işaret ettiği Google Eğilimler zıtlığı olarak tanımlanmıştır.

Pazarlamacılar, antropologlar, ekonomistler ve daha birçokları, insan davranışlarını incelemek ve tahmin etmek için Google Correlate’i kullanıyor.

Google Correlate’in Tarihi

Gribin ne zaman ve nerede yayıldığını bilmek önemlidir. Virüs alt tiplerini tanımlamamıza, aşıların ne zaman işe yaramadığını öğrenmemize ve toplumda dışarı çıkmak için daha fazla risk almamız gerektiğinde yardımcı olur.

Bununla birlikte, CDC’nin raporlaması iki haftalık bir gecikmeydi. Bu, virüs söz konusu olduğunda sonsuza benzeyebilir.

Ardından 2008’de Google Grip Trendleri geldi.

Google’daki araştırmacılar, gerçek zamanlı, griple ilgili Google arama etkinliklerini kullanmanın, artık grip prevalansı yayınlamalarına izin vereceğini varsayıyordu.

İlk başta, inanılmaz derecede doğru ve sonuç olarak çok beğeni topladı.

Google’ın bu konsepti gerçekleştirmesi uzun sürmedi. Bu, tahmin modellerini oluşturmak için arama trendlerini gerçek dünya verileriyle ilişkilendirerek yalnızca gribin ötesinde sınırsız kullanım sağlayabilir.

2011 yılında, Google Correlate doğdu.

Google Correlate Nasıl Kullanılır?

Google Correlate ana sayfasında, birkaç kararla karşı karşıyasınız.

Zamana veya bölgeye dayalı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Google Correlate

Google Correlate’i bir anahtar kelime aramasıyla kullanmak inanılmaz derecede kolaydır.

Bir anahtar kelime girin, “İlişkilendirmelerde ara” seçeneğine basın ve hemen bu varsayılan ayarlara göre yüksek korelasyonlu terimlerin bir listesini elde edersiniz: terimleriniz, seri geçişi olmayan haftalık zaman serileri ve ABD (bu, IP’ye göre değişebilir) .

Bu liste, 1.0 ile korelasyona göre sıralanmış, mükemmel bir korelasyon ve 1.0 gerçek bir negatif korelasyon gösteren 10 kelimeyi içermektedir.

Ancak Google Correlate, 0,6’nın altında bir şey göstermez.

Sonraki 10 en alakalı terimi görmek için anahtar kelime listesinin en altındaki “Daha fazla göster” i seçin.

Tüm bunları bir CSV’ye dışa aktarılabilecek 100 sözcük görüntülenene kadar bunu yapmaya devam edebilirsiniz.

Daha az yedek (ancak genellikle daha az bağıntılı) sonuç elde etmek için “[ifadenizi içeren terimleri hariç tut” seçeneğini de seçebilirsiniz.

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör