FM 2021 Mac’te (MacOS) açılmıyor, Football Manager 2021 MacOS Big Sur başlamıyor sorunu. Oyunu yükledikten sonra oyna dediğiniz halde oyun açılmıyorsa çözümü çok basit.

Yeni Macbook Pro’ya geçişim ile en sevdiğim oyunlardan biri olan Football Manager’ı hem deneyip hem kariyerime devam etmek istedim. Ancak buradaki maceram Windows tarafı kadar kolay olmadı.

Steam hesabıma erişip kütüphanemdeki FM 2021’i kurdum ve oyna tuşuna bastığım halde ekranda hiçbir şey olmadığını farkettim. Dock’a FM logosu gelmedi ve ayrıca etkinlik monitörünü kontrol ettiğimde işlemin başlamadığını da gördüm.

Bu durumu internette biraz araştırmak istedim ve benim sorunumla ilgili Türkçe kaynak olmadığını (işime yarayan) anladım. Çünkü ekranda bir hata vermedi ve bu şekilde sorunu çözmem biraz zaman aldı.

Daha fazla uzatmadan hemen problemi nasıl hallettiğime geçmek istiyorum.

Football Manager 2021 MacOS Başlamama Sorunu Çözümü

Steam kütüphanenizde Football Manager 2021 üzerinde sağ tıklayıp Özellikler seçeneğiyle devam edin.

Açılan pencerede soldaki menüden Yerel Dosyalar kısmına gelin ve öncelikle “Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula” yı seçerek kurulumda herhangi bir hata olup olmadığını kontrol edin.

Ardından “Göz At” ı tıklayarak oyunun olduğu klasöre gidin ve oradaki fm uygulamasını açın. Oyunun başladığını göreceksiniz.

Özet olarak; Steam kütüphanesi>Football Manager 2021 sağ tık>Özellikler>Yerel Dosyalar>Oyun dosyalarının bütünlüğünü doğrula>Göz At>fm’yi çalıştır.

Football Manager Macbook başlamama Sorunu çözümü

Hepinize kariyerinizde başarılar dilerim.

Etiketlendi:

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör