Yeni Google Chrome güncellemesi, kullanıcıların nasıl arama yapacağını etkileyecek değişikliklerin yanı sıra performans iyileştirmelerini de beraberinde getirir. Chrome ayrıca, geliştiricilerin mobil cihazlarda ilginç kullanıcı deneyimleri oluşturmaları için fırsatlar sunar.

Akıllı Sonuçlar

En önemli değişiklik, Omnibox Smart Answers adlı yeni bir özellik. Bir web sitesi yüklemeden kullanıcıların adres çubuğundaki sorulara cevap almasını sağlar. Bunlar adres çubuğunda gösterilen zengin sonuçlardır.

Omnibox beyzbol skorlarını gösterebilir:

Omnibox Akıllı Sonuç

Omnibox Smart Answers hava durumunu gösterebilir:

Omnibox Hava Durumu

Geliştiriciler için Özellikler

Chrome 69, mobil cihazlarda kullanıcı deneyimini artırabilecek geliştiriciler için temiz özellikler sunar.

  • CSS Kaydırma Ekleme
  • Ekran Kesikler
  • Konik Gradyanlar

CSS Kaydırma Ekleme

CSS kaydırma eki, animasyonlu karusellerde yararlı olacak bir gelişmedir. Bu özellik, geliştiricilerin bir kullanıcının görüntü karuseli içinde veya paginated bölümler içinde kaydırdığı yerleri kontrol etmesini sağlar.

Chrome Güncellemesi

Yeni Google Chrome güncellemesi ile kullancılar istedikleri cevaba daha hızlı ulaşabilecek ve geliştiriciler hedef kitlelerine daha iyi hitap edebilecekler.

Etiketlendi:

, ,

Yazar Hakkında

sezgin

SEO Uzmanı olarak hem internet reklamcılığı hem de okuyup araştırdığım ve bilgi sahibi olduğum her konuda içerik ürettiğim güncel Kişisel Blog

Tüm İçerikleri Gör